Сб. Сен 26th, 2020

ЕВРОРЕГИОН info

Новости еврорегионов и стран, входящих в еврорегионы

Як чиновник Одеської міськради дозволив ТОВці “не докласти” до бюджету мільйони гривень

1 min read

Як вважаєте, скільки у 2014 році могла коштувати оренда 1 квадратного метру земельної ділянки на місяць у самому серці Одеси – курортній Аркадії? Не повірите – близько 1,5 гривень! Чому Одеса втратила улюблене місце тихого сімейного відпочинку та хто отримав від цього зиск – читайте в розслідуванні громадського детектива WikiInvestigation.

  Як зникала Аркадія

Так виглядала Аркадія до 2013 року – зелений, затишний, тихий і сімейний парк. Потім він поступово почав втрачати своє обличчя і, зрештою, остаточно перетворився в бетонного монстра зусиллями нового орендаря і забудовника ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ”.

Саме у 2013 році, коли обов’язки міського голови виконував секретар Одеської міської ради Олег Бриндак, в порушення ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 2 ст. 16 та п. 14 ст. 37 Регламенту Одеської міської ради під час сесії депутатів Одеської міської ради були проголосовані рішення “Про надання ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок в оренду для створення озеленених територій загального користування” та “Про надання їх ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» в оренду”.

Фото з архівних джерел

Уже на початку лютого 2014 року почала з’являтися інформація про наміри ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» побудувати в парку “Аркадія” крім сімейно-оздоровчого комплексу-готелю ще аквапарк і зони відпочинку. Хоча це жодним чином не узгоджується зі змістом ухвалених 17 грудня 2013 року Одеською міською радою при активному сприянні в.о. Одеського міського голови Олега Бриндака та підписаних ним особисто рішень №№ 4348-VI; №4349-VI; 4341-VI; №4352-VI.

Як вбачається з цих документів, ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» було передано в оренду принаймні дві земельні ділянки в парку “Аркадія” не для їх забудови об’єктами торгівельно-розважального призначення, а навпаки – для створення озеленених територій загального користування.

Після цього звична усім Аркадія почала зникати. Так, 3 лютого 2014 року видання «Rupor.od.ua» 03.02.2014 повідомило, що з Аркадійської балки зникли всі вікові дерева, а на їх місці з’явився величезний котлован.

7 лютого 2014 року видання «Vgorode.ua» з посиланням на Олега Бриндака повідомило, що крім п’ятизіркового готелю в Аркадії буде збудовано аквапарк і зони відпочинку.

Днем пізніше, 8 лютого 2014 року, видання «Dumskaya.net» повідомило, що в “Аркадії” знесли залишки нічного клубу «Луксор» для того, щоб на його місці звести п’ятизірковий готель, заради чого, власне, і проводилась реконструкція центральної алеї Аркадії.

5 лютого 2014 року громадським детективом були зроблені фото, що демонструють розмах будівництва.

 

 
фото нашого громадського детектива, зроблені у 2014 році

А це – чергове підтвердження намірів забудовника не зважати на рішення Одеської міськради стосовно створення озеленених територій: на місці, де мали бути зелені насадження, з’явився велетенський аквапарк «Гаваї».

 Спритні пальці Бриндака

17 лютого 2014 року відбулося укладання і нотаріальне посвідчення  договорів оренди на три земельні ділянки на території парку на користь ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ”. З боку Одеської міської ради договори підписав Олег Бриндак, секретар Одеської міськради, який в той час тимчасово здійснював повноваження міського голови. Дві з цих ділянок загальною площею 0,9164га та 0,4583 га відповідно мали призначення для озеленення. Їхня оціночна вартість була визначена, виходячи з 567,67 грн. та 706,92 грн. за 1 м.кв. відповідно, а орендна плата розрахована із застосуванням найнижчої  фіксованої орендної ставки – 3%, що становила від 1,40 до 1,70 гривні на місяць або від 15 до 20 центів в доларовому еквіваленті станом на лютий 2014 року.

Третя земельна ділянка мала загальну площу 0,5117 га та цільове призначення для експлуатації та обслуговування неіснуючого сімейно-оздоровчого комплексу-готелю. Оціночну вартість цієї ділянки було визначено виходячи з 2 838,36 грн. за 1 м.кв. (це у 4-5 разів більше, якщо порівнювати з попередніми двома ділянками). Крім того для визначення орендної плати за цей наділ було застосовано фіксовану орендну ставку у розмірі 5%.

Таким чином, можемо констатувати невідповідність у встановленні оціночної вартості земельних ділянок та фіксованих процентних ставок орендної плати  за ці три ділянки, оскільки вони знаходяться в одному місці, мають майже однакові технічні показники та межують одна з одною. Реалізація такої схеми може означати наявність умислу з боку Олега Бриндака, який підписував всі три договори оренди, на користь ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ”.

 Я имею вам кое-что сказать…

Збиток, завданий Олегом Бриндаком одеській громаді, можна оцінити в близько в 3,7 млн грн щорічного ненадходження до місцевого бюджету Одеси через свідоме заниження нормативної грошової оцінки земельних ділянок та фіксованої ставки орендної плати.

Сума порахована, виходячи з розміру фіксованих орендних ставок, визначених в Додаткудо Рішення Одеської міської ради №1267-VI від 20.09.2011 р. та курсу НБУ станом на дату укладання вказаних договорів оренди – 17 лютого 2014 року.

Отже, щорічне ненадходження до місцевого бюджету м. Одеси орендної плати від оренди вказаних земельних ділянок з підстав свідомого заниження від 4 до 5 разів їх нормативної грошової оцінки та від 1,6 до 4 разів фіксованої ставки становить: 3 691 738,94 грн. на рік, що загалом за 4 роки та майже 6 місяців за період з 17.02.2014 по липень 2018 становить 16 612 825,23 грн. (3 691 738,94 х 4,5 = 16 612 825,23).

Крім того, виходячи з індексу споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2018 року відносно лютого 2014 року на рівні 236,6%, щорічна заборгованість ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» перед місцевим бюджетом м. Одеси, внаслідок укладання і підписання Олегом Бриндаком договорів оренди, а також ненадходження до місцевого бюджету м. Одеси орендної плати від оренди вказаних земельних ділянок загалом становить 39 305 944,49  грн. за 4 роки та майже 6 місяців за період з 17.02.2014 по липень 2018 року (16 612 825,23 х 2,366 = 39 305 944,49)

Таким чином наявність умислу при підписанні договорів оренди та завдання вагомого збитку може загрожувати Олегу Бриндаку відповідальністю за кримінальний злочин, що передбачена ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Відповідну заяву про вчинення кримінального правопорушення Олегом Бриндаком громадський детектив вже направив в НАБУ.

Заява про злочин (3).pdf

Заява про вчинення кримінального правопорушення

 Чому цій ТОВці було важко відмовити?

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновники та власники ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» з Дніпра (України), Лондона (Велика Британія) та Рамат Гану (Ізраїль).

Своєю чергою, згідно з даними Panama Papers ізраїльський бенефіціар ТОВки Леонід Молдавський пов’язаний з Олександром Ангертом, якого вважали негласним господарем Одеси і “смотрящим” за Одеською міськрадою.

З іншого боку ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ” через лондонську лінію зв’язків та особисто через Зінько Наталю і Олега (дружина і тесть)пов’язана з Володимиром Галатерником, якого також називали господарем “перлини” біля моря.

Третя ниточка зв’язків згідно з даними Panama Papers тягнеться від ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ” через Катерину Труханову (доньку) до Геннадія Труханова, нинішнього міського голову Одеси, якого нині підозрюють в розкраданні бюджетних мільйонів.

Ймовірно, саме тому у травні 2014 року, коли центральну алею Аркадії урочисто відкривали, інформацію про це розмістили на офіційному сайті Одеської міської ради, а традиційну стрічку перерізав особисто Бриндак.

Матеріал підготовлений в рамках роботи проекту громадських розслідувань WikiInvestigation

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Обратная связь

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.